אדריכלות: ORIGAMI, צרפת / Manuelle Gautrand Architects ↓

יום חמישי, ינואר 05, 2012 | , , , |

ORIGAMI /  Manuelle Gautrand  Architects ↓ 

ORIGAMI אשר תוכנן על האדריכלית Manuelle Gautrand זהו בניין משרדים העומד על שדרת Friedland, בסביבה הקרובה של שער הניצחון ו Place de l'Etoile, בשכונה פריזאית יוקרתית.


הפרויקט בוצע בשני חלקים: הבניין הראשי ברוחב של כ-20 מטר הפונים לשדרה, ותוספת מאחור, אשר בינהם תוכננו שני חצרות פנימיות.הלובי בקומת קרקע, שקוף וחשוף בצידו האחד לחזית הרחוב ובצידו השני לחצר הפנימית הראשית.הבניין האחורי שתוכנן במגרש הוא פרטי יותר, עם קפיטריה וחדרי ישיבות הפונים לחצרות בשני הצדדים. 


המיקום יוצא הדופן של האתר הובילה את האדריכלים לעצב פרויקט אשר יאמץ את האור הטבעי וינצל את הנוף הייחודי של הסביבה.החזית הייצוגית של הבניין היא החזית הפונה לרחוב- החזית העיקרית העשויה זכוכית, כאשר חלקים ממנה מחופים בחזית שניה של זכוכית עם דפוס שיש.

החזית המוצגת כלפי הרחוב היא חזית אוריגמי בעלת קיפולים עדינים ה"מחוזקים" על ידי דפוס השיש.פאנלי האוריגמי מורכבים מהדפס שיש שהושם בין השכבות של הזכוכית.


הפאנלים הסימטרים "מקופלים" בצורה של "ספר פתוח" ובכך מדגישים את החריצים של השיש.חיפוי הזכוכית הראשון הוא שקוף ומשמש כקיר פנימי המבטיח את הפרטיות, וכמו גם את כניסת האור המסונן לחללי הפנים.
הלובי משמש כנקודת המפגש של שתי סביבות - העירוניו והתחכום של החזית הראשית, והפרטי והירוק יותר בצדו השני של הבניין. 


החללים הפנימיים עוצבו ברוח עכשווית, המדגישה את האווירה המודרנית עם חומרים רכים ובהירים.
Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר