אדריכלות: מרכז ZVE, גרמניה / UNSTUDIO ↓

יום שבת, ינואר 07, 2012 | , , , , |

↓ ZVE (Centre for Virtual Engineering) / UNSTUDIO ZVE (המרכז להנדסה וירטואלית) של מכון Fraunhofer - הנדסת תעשייה, נמצא בקמפוס המחקר Vaihingen שבשטוטגרט תוכנן על ידי משרד האדריכלים ההולנדי UNSTDIO ונמצא כעת בשלבי בנייה סופיים.


הבניין מכיל בתוכו מרכז מחקר עבור חקירת מוצרים בפיתוח בתוך מסגרת זמן קצרה, תוך התמקדות בחקירה מדעית הקשורה לתוצאות שנוצרו על ידי תהליכי עבודה רב תחומיים שונים. 


העיצוב משלב מבנה פתוח, חדשני מבחינה טכנית, תוך שמירה על אסטרטגיית המיתוג הקיימת של מכון Fraunhofer. 

על מנת למזג את המעבדות וחדרי המחקר עם חללי תערוכה ואדריכלות חוויתית המונעת על ידי המבקר והמשתמשים, ננקטה ב-UNSTUDIO גישה דיאגרמתית לתכנון כאשר התוצאה שהתקבלה היא עיצוב פתוח וקומיונקטיבי.
חללי המחקר תוכננו סביב אטריום מרכזי, המוקף גרם מדרגות אשר מחבר את הפונקציות השונות.


" זהו פרויקט חשוב מאוד עבורנו, מבנה נפלא. הוא עוסק ברעיון של איך נעבוד בעתיד, במובן הזה הוא מהווה בניין משרדים ניסיוני מאוד.. כאן עבדנו עם מה שאנחנו אוהבים לקרוא לא רק קיימות בארכיטקטורה אלא גם קיימות אנושית, כלומר, איך ניצור קשרים בעתיד אחד עם השני, איך נעבוד בעתיד בחלל משרדי שבו אנחנו יכולים לשנות את התנאים בכל יום.. זהו סוג של רעיון שאני רוצה להביא גם לתכנון מגורים. לכולנו יש את הרעיון הזה של אסקפיזם, הנסוג לבית נופש, אבל למה אנחנו לא יכולים להביא את בית הנופש איתנו הביתה? כנ"ל לגבי העבודה. עם מכון Fraunhofer היה הרבה מחקר שנעשה על ההתנהגות האנושית בעבודה. זה הולך להיות מבנה מאוד מיוחד!.." בן ואן ברקל, UNSTUDIO.


כאמור, המבנה נמצא בתהליכי בנייה מתקדמים, אשר אמור להסתיים בחודשים הקרובים.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר