ארכב קלאסיקה: מגדל הקפסולות / Architect Kurokawa Kisho ↓

יום שני, פברואר 13, 2012 | , , |

Nakagin Capsule Tower // Architect Kurokawa Kisho 
העיצוב הפנטאזיוני של מגדל Nakagin עשוי להיתפס על ידי עוברי אורח כמו משהו שקפץ מתוך סרט מדע בדיוני, אבל מגדל הקפסולות שנבנה בשנת 1970-2 עומד כמגדלור ארכיטקטוני ייחודי בין בנייני הדירות והמשרדים של גינזה. עוצב על ידי המנוח, האדריכל היפני קישו קורוקאווה (Kurokawa Kisho), מגדל בן 14 קומות המורכב מ-140 קפסולות שמתפקדות כדירות ומשרדים עסקיים. מגדל Nakagin -מגדל הקפסולת מביע את הרעיונות של תנועת המטובוליזם.תנועה שדגלה בשילוב בין פילוסופיות מזרחיות מסורתיות לבין טכנולוגיות מערביות חדישות, בתיעוש, במודולריות, בגמישות ובמיחזור.


ממוקם באזור גינזה של טוקיו, מגדל הקפסולות ,תוכנן במקור כמלון עסקים עירוני על מנת לספק דיור חסכוני עבור אנשי עסקים העובדים עד מאוחר בטוקיו במהלך השבוע.


המגדל בן 14 קומות ויש בו כ-140 קפסולות המוערמות בזוויות שונות סביב גרעין מרכזי. קורוקאווה פיתח את טכנולוגית הבניה המיוחדת למגדל כדי להתקין את יחידות הקפסולה לתוך ליבת הבטון בעזרת 4 ברגים בלבד וכמו גם לפרק את הקפסולות ולהחליף אותם.

כל קפסולה מתאימה לבן אדם אחד בלבד, בגודל 4x 2.5 מטר, ויש חלון עגול, ומובנית בו חדר אמבטיה ויחידת מיטה המצוידת ברדיו, טלוויזיה ושעון המעורר.
פנים הקפסולה הורכב במפכל במפעל ולאחר מכן הורכב בשלמותו על ידי מנוף לגרעין המגדל.
לפני כשנתיים פורסם כי הוחלט להרוס את הבניין, לא ברור אם הדבר אכן קרה.

מיקום במפה:

טייל ברחוב:

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

הבניין נבנה בתחילת שנות ה-70..לפי התמונות, מאז גם לא נעשה אף שיפוץ בחדרי המלון..אין צילומים עדכניים יותר?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר