אדריכלות: מגדל "Mitikah",מקסיקו // Richard meier architects ↓

יום שבת, ינואר 19, 2013 | , , , |

richard meier architects // mitikah office tower 


'mitikah office tower' הוא הפרויקט השלישי במקסיקו של משרד האדריכלים "ריצ'ארד מאייר ושות'".


הפרויקט יתוכנן במסגרת תוכנית האב שתוכננה על ידי Pelli Clarke Pelli Architects ותפותח על ידי IDEURBAN /IDCity ממקסיקו. התכנית כוללת שטחי מסחר, קומות מגורים נמוכות,מלון ומגדל מגורים. ממוקם בפינה הדרום מערבית של תוכנית המתאר, המגדל מציע הזדמנות יוצאת דופן לפיתוח ארכיטקטורה המתווכת בין הליבה המסחרית לבין קהילת המגורים אשר בקרבת מקום. מגדל המשרדים Mitikah ישמש כמעבר החזותי בין שדרת Rio Churubusco ,שהיא בעצם כביש מוגבה, לבין שדרת הולכי הרגל של הפלאזה הקמעונאי הסמוכה. 


המסה האדריכלית של הבניין החדש משלבת 34 קומות קומות דקות ואלגנטיות של המגדל, המתנשאות מעל בסיס מבנה שקוף. 


לובי הבניין תוכנן והוצב היטב כדי להיות גלוי מכל מקום, והוא מעגן את מבנה הפלאזה הקמעונאי החשוף לחלל המסחרי הסמוך. מרתף חניה בן שש קומות תוכנן מתחת לקומת הקרקע ומספק חניה משותפת לא רק למגדל אלא גם למרכיבים האחרים של תוכנית האב.העיצוב של מגדל המשרדים העושה שימוש באוצר המילים רשמי ומעודן, משקף את הכיוון הברור של האתר תוך התייחסות לדרישות קיימות וליעילות וגמישות מקסימלית. 


חזיתות המגדל הפונות לדרום ולמזרח תוכננו עם מערכת קיר מסך בעלת ביצועים גבוהים המורכב מקפלים עדינים ויוצר ביטוי פיסולי בלתי נשכח. 
החזית הצפונית והמערבית תוכננו עם מערכת קיר מסך בעלת ביטויים מודולריים אורתוגונליים המתייחסות לפרופורציות ולהקשר הסובב. גינת גג עם ביתן המשמש לכנסים תוכנן בקומה 19, ומסעדה ובר הפתוחים לשמיים ולנוף תוכננו בקומה 34. 


כל חזיתות הבניין כאמור תוכננו עם קיר מסך מרצפה עד תקרה ומספקות נוף ללא תחרות של העיר מקסיקו סיטי, וההרים המקיפים את העמק. בחירת מערכת קיר מסך יעילה עם זכוכית LOW-E ממקסמת את השימוש באור טבעי במשרדים, תוך צמצום צריכת האנרגיה הסולארית. 


מגדל Mitikah צפוי לקבל את תקן LEED ולהסתיים בשנת 2014.


all images courtesy of richard meier & partners


תרגמה, ערכה וכתבה: אדריכלית דיצה וילר דוידי / www.neo-arch.com


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר