חדשות: זוכה פרס פריצקר לשנת 2012 ↓

יום חמישי, מרץ 01, 2012 | , |

חדשות : זוכה פרס פריצקר ↓האדריכל הסיני וואנג שו זכה בפרס פריצקר 2012 אשר יתקיים ב -25 במאי בבייג'ינג.

האדריכל בן 49 בנה מוניטין של עבודות ופרויקטים הקושרים בצורה עמוקה מסורות של המורשת התרבותית הנרחבת של סין עם טכניקות בנייה עכשוויות. הארכיטקטורה של וואנג נמנעת מייצור בזבזני וסוליפסיסטי של בני דורו, ובמקום זאת, שואפת לקשר עם הסביבה המקומית והתרבותית אשר ממנה הוא מקבל את השראתו.


וואנג שו הינו בוגר המכון הטכנולוגי לתואר ראשון ושני של נאנג'ינג בשנת 1985. בין העבודות שלו שכבר הושלמו נמצא את מוזיאון "Ningbo לאמנות בת זמננו" ו"מוזיאון ההיסטורה של Ningbo" (שניהם ממוקמים ב- Ningbo, סין) ו-"קמפוס Xiangshan של האקדמיה לאמנות של סין" ב הנגז, סין.הרצאה של קנזו טאנגו על האדריכלות של וואנג שו: עבודות זמניות שלו כוללות ביתנים בביאנלה לאדריכלות בוונציה הן ב- 2010 וב - 2006 .


בתגובה להודעה, וואנג הביע הפתעה גדולה, ואמר: "אתכבד מאוד לקבל את פרס פריצקר לאדריכלות. פתאום הבנתי שעשיתי דברים רבים בעשור האחרון. זה מוכיח כי עבודה קשה והתמדה רצינית מובילה לתוצאות חיוביות ".

וואנג, שהוא גם סופר פורה ואינטלקטואל מכובד, פתח משרד לאדריכלות - "Amateur Architecture Studio" עם אשתו Lu Wenyu ב -Hangzhou בשנת 1997. אוסף היצירות שלהם נע בין מבנים בקנה מידה גדול וקטן עם תוכניות מגוונות, הכוללות מוזיאונים, מתחמי מגורים, מבני מכללות ווילות.

וואנג הסביר בעבר על אופיו של הסטודיו ודעותיו לאדריכלות, "הגישה של המשרד, היא קודם כל לחקור את המשמעות הקריטית של המבנה.. מבחינתי, כל פעולת בנייה ללא התחשבות מקיפה תהיה חסרת משמעות."
יושב ראש קרן Hyatt ונותן החסות לפרס, תומאס ג'יי. פריצקר אמר את הדברים הבאים על הבחירה של המושבעים:


"העובדה כי אדריכל מסין נבחר על ידי חבר המושבעים, מהווה צעד משמעותי בהכרה של התפקיד שסין תשחק בפיתוח אידיאלים אדריכליים. בנוסף, בעשורים הקרובים ההצלחה של סין בעיור תהיה חשובה לסין ולעולם כולו. עיור זה צריך להתקיים בהרמוניה עם הצרכים המקומיים והתרבותיים. זוהי הזדמנות חסרת תקדים של סין בעיצוב ותכנון עירוני אשר מבקש לחיות בהרמוניה לאורך שנים רבות ויוצר קשר ייחודי עם מסורות העבר ועם הצרכים העתידיים עבור פיתוח בר קיימא ".Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר