אדריכלות: הרחבת המוזיאון לאמנות מודרנית של סן פרנסיסקו, ארה"ב // Snøhetta Architects↓

יום ראשון, מרץ 11, 2012 | , , , , |

snøhetta // SFMOMA expansion 


המוזיאון לאמנות מודרנית של סן פרנסיסקו (SFMOMA) חשף תוכניות והדמיות ראשוניות עבור ההרחבה המתוכננת שלו, בעיצובו של משרד האדריכלים Snøhetta. המשרד בעל השם הבינלאומי זכה במכרז להרחבה ביולי 2010.המוזיאון אשר בשטח של כ-225,000 רגל מרובע, יכפיל את חללי התערוכה של מוזיאון החלל והחינוך, תוך שיפור חוויית המבקר וחשוב יותר- ישלב את המוזיאון במרקם של העיר. "העיצוב שלנו ל-SFMOMA עונה על הדרישות הייחודיות של האתר הזה וכמו גם לצורה הפיזית של פני השטח העירוני של סן פרנסיסקו ", אומר האדריכל האמון על התכנון ממשרד snøhetta קרייג דייקרס.


"קנה המידה של הבניין עונה על המטרה של המוזיאון, ועל הגישה שלנו לחיזוק מעורבותו של SFMOMA בתוך העיר. 


מסלולים להולכי רגל יחיו את הרחובות המקיפים את המוזיאון ויצרו מדרגות ופלטפורמות היובילו אל הבניין החדש, בהשראת רשת השבילים,המדרגות והטרסות שהם הסימן מסחרי של העיר. " 


קו הגג של הבניין החדש הגבוה ב-15 מטר מבניין המוזיאון שתכנן מריו בוטה, עוצב כדי למסגר את קו הרקיע של הבניינים הסמוכים תוך מתן צורה ייחודית לגג ביצירת אופק מחבר ולא מפריד, נפח פיסולי רשמי המשתתף בדיאלוג המתמשך בין המוזיאון החדש לשינוי הזהות העירונית של האזור. מישורים גדולים מזוגגים ישמשו כממשק פתוח בגובה הרחוב, המאפשרים מבטים לתצוגות האמנות ולשטחי הציבור החדשים מבפנים.כפי שסיפר אדריכל הפרויקט, הכניסה לבניין היא דרך טיילת רחבה ופתוחה לכיפת השמיים וכוללת סדרה של מדרגות וטרסות, תוך מתן מרחב ציבורי נוסף לעיר. 


וידאו המציג את הפרויקט:

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר