חדשות חמות: "הבימה" נכנסת לסבב שיפוץ והרחבה נוספים! ↓

יום ראשון, אפריל 01, 2012 | , |

חדשות חמות: הבימה נכנסת לסבב שיפוץ והרחבה נוספים נראה שהשיפוץ של התאטרון הלאומי "הבימה" בתל אביב לא הסתיים. על פי הודעה שפרסמה מנהלת התחבורה של העירייה, נראה כי החיפוי הנוצץ של מבנה תיאטרון הבימה מסנוור את ציבור הנהגים המגיעים מכיוון רוטשילד בשעות הצהריים וגורם לתאונות דרכים. על כן, בעקבות זאת ובעקבות הביקורות על ה"קופסא הלבנה והגדולה" הוחלט על הסרת החיפוי הנוכחי והחלפתו בחיפוי צבעוני ואמנותי (אגם?) - ראו הדמיה למטה).

על פי הודעת העירייה (לחצו כאן) :


"דו"ח מיוחד של מנהלת התחבורה מאשר טענות חוזרות של נהגים לגבי סינוור מסוכן מבניין הבימה למגיעים משדרות רוטשילד בפנייה שמאלה לשדירות בן ציון. ריבוי תאונות במקום בשעות הצהריים נבדק על ידי מומחים ומסקנתם היא שחיפוי הבניין, בשעות מסוימות, מחזיר אור מסנוור בדיוק אל הצומת.

העיריה בוחנת אפשרויות שונות לחיפוי החזית, כולל מספר צורות מימון, כך שהשיפוץ לא יהווה מעמסה כלכלית נוספת על תושבי העיר".לאחר כמה בירורים שערכנו במסדרונות העירייה נראה כי העלויות הגבוהות והיקרות של השיפוץ הנרחב הקודם ושל השיפוץ הנוסף, יחד עם הביקורת הציבורית הנוקבת (על השיפוץ היקר שעבר על התאטרון הלאומי בארבע השנים האחרונות) הוחלט בעירייה לפני כחודשיים לפנות למשרדי אדריכלים על מנת לבדוק היתכנות של הקמת מגדל מגורים מעל התיאטרון. על פי הדמיה שהגיעה לידנו, נראית הצעה אחת מבין ההצעות שהוגשו- עדיין לא ברור אם זו החלופה הנבחרת והסופית.


כמו כן, עדיין לא ברור אם ההחלטה נבעה בגלל הצורך המחודש בשיפוץ נוסף - צביעה/חיפוי מחדש של התאטרון או על מנת להחזיר את ההשקעה החריגה בשיפוץ הנרחב שזה אך הסתיים.

תזכורת , בניין התאטרון התקבל בתגובות חריפות של קהילת האדריכלים בפרט והציבור הרחב בכלל. רבים ראו בשיפוץ החדש קובייה אטומה, בקנה מידה אשר אינו מתאים ומנותק מסביבתו.זאת בנוסף לחיפוי הלבן המנצנץ והגימיקי אשר נראה שהולך לרדת בשיפוץ הנוכחי לטובת חיפוי צבעוני אשר כנראה ינסה לצמצם את קנה המידה הענק של התיאטרון הלאומי.

הישארו מעודכנים, חדשות חמות נוספות בנוגע לידיעה צפויות להגיע בזמן הקרוב.


מה דעתכם??


אדריכלים ומעצבים, אנו מזמינים אותכם לפרסם את הפרויקטים שלכם במגאזין האדריכלות והעיצוב הישראלי אשר הוקם למענכם - arcHeb - מוזמנים לשלוח את הפרויקטים שלכם לפי ההנחיות למעלה (ראו לשונית "פרסם") . כולם מוזמנים לשלוח!!! . העבודות יוצגו באתר, בדף הפייסבוק של המגאזין ובניוזלטר השבועי. התצוגה ללא תשלום.

Facebook Comments

2 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

אהבתי !!!!!!!!!!!!!! חזקקקק

newmanalon אמר/ה...

וואו כמעט האמנתי... חזק, כל הכבוד לכם...
גורם לתאונות דרכים חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אני מת!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר