אדריכלות: הבית במושב הבונים, ישראל // היידי ארד אדריכלות ועיצוב פנים ↓

יום רביעי, אפריל 04, 2012 | , , , , |

הבית במושב הבונים ↓משרד האדריכלים "היידי ארד אדריכלות ועיצוב פנים" שיתף אותנו בפרויקט מקסים שסיים - "הבית במושב הבונים". הייחוד של הבית הוא במיקומו, בהתפרסות שלו במגרש והקשר שהוא יוצר בין פנים וחוץ.השהייה בחלל נותנת מחסה מפני השמש הקופחת, הרוחות והקור בחורף אך מאחדת בין האדם וסביבתו. 


הבית ממוקם במגרש מוגבה עם נוף מרהיב לכיוון הים וגובל עם שמורת טבע. המיקום המרשים של המגרש הוביל לתכנון בית מגורים תוך ניצול מקסימאלי של המבט לנוף מכל מקום בבית עד לידי יצירת תחושה של שקיפות מוחלטת. החזית הקדמית של הבית (המזרחית) אטומה כמעט לגמרי כלפי כביש החוף הסואן. ככל שהבית מתפתח לכיוון הים החזית נפתחת לחלוטין לנוף.


הבית תוכנן עם עקרונות אדריכלות בת קיימא: הצללות לדרום, אוורור מפולש , אגירת מי גשמים ושימוש בחומרים טבעיים עם עיבוד מינימאלי כמו למשל שימוש במתכת מגולוונת בלבד ללא תוספת של צבעים או ציפויים. 


תכנון הנוף התבסס על שימוש בבולדרים שנמצאו במגרש תוך השתלבותם עם שמורת הטבע השכנה. 

ספרייה שנולדה כצורך פרוגרמאתי משמשת כמחיצת הפרדה בין המדרגות וחלל המגורים ונתמכת על ידי אלמנטים קונסטרוקטיביים של המבנה. 


הקומפוזיציה של הספרייה והמדרגות תוכננו כחזית נוספת בחלל.


השימוש באלמנטים ניידים בחדרי השינה והמגורים מאפשר תסריטים שונים בחלל ומעשיר את המגוון הפונקציונאלי של הבית : בחלל המגורים – המסכים מאפשרים לטפל בקרניים נמוכות במיוחד וליצור פרטיות רגעית בשעות מסוימות של היום מבלי לפגוע בשקיפות המעטפת . המסכים מתוכננים לשלב אמנות בעתיד ולתפקד כמעין "טוקונומות" ניידות. 


בחדר השינה – השולחן והטלוויזיה המתקפלים מתוכננים כך שהם מאפשרים מחד להפוך את החלל לחלל עבודה וצפייה מבלי ליצור חסימה קבועה של המבט לנוף. 


צוות התכנון: אדריכלית היידי ארד, מעצבת מאיה שינברגר, מעצבת ציפי יעבץ-חן
צילום: שי אפשטיין
גמר: אפריל 2011
שטח המגרש : 500 מ"ר
התכנון כולל : בית לזוג + 2 בנים בוגרים .
מרתף - ממ"ד ( 30 מ"ר)
קומת קרקע - מטבח ,מגורים וחדר שינה ( 130 מ"ר )
קומה א' - 2 חדרי שינה ( 60 מ"ר).
אדריכלים ומעצבים, אנו מזמינים אותכם לפרסם את הפרויקטים שלכם במגאזין האדריכלות והעיצוב הישראלי אשר הוקם למענכם - arcHeb - מוזמנים לשלוח את הפרויקטים שלכם לפי ההנחיות למעלה (ראו לשונית "פרסם") . כולם מוזמנים לשלוח!!! . העבודות יוצגו באתר, בדף הפייסבוק של המגאזין ובניוזלטר השבועי. התצוגה ללא תשלום.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר