ריהוט: כיסאברה // רועי זליחובסקי ↓

יום שלישי, אפריל 24, 2012 | , |

כיסברה. כשהקהל הופך להיות פטרון האומנות רועי זליחובסקי היוצר, מעצב החלל והאמן עיצב ותכנן כיסא שנקרא "כיסברה".

הכיסא נוצר בהשראת דימויה הטופוגרפי של חיית הזברה ונמצא על קו התפר שבין כיסא פונקציונלי לבין אובייקט פיסולי.

הכיסא מתוכנן בשתי ווריאציות: פנים וחוץ. כיסא החוץ עשוי מלוחות עץ סנדוויץ' ליבנה וכיסא הפנים עשוי מלוחות פרספקס עם גופי תאורה שמאירים אותו מבפנים.
הוא נבחר להציג את שני הכיסאות בוועידת ישראל לאדריכלות ועיצוב בגני התערוכה שתתקיים ב-24.5 ביחד עם עוד 40 אדריכלים ומעצבים צעירים.

( להלן הלינק לוועידה: http://www.israelidesign.co.il/guide_item_4299.html )

מכיוון שהעלות של הביתן וייצור הכיסאות מאוד גבוהה, כ-15,000 ש"ח, הוא החליט לחפש מימון חיצוני אצל חברות, קרנות וספונסרים שרוצים להשקיע בפרויקט ולפרסם באירוע.

תוך כדי הוא נחשף לרעיון שנקרא: "Crowd Funding" - מימון דרך האינטרנט באתר בו אתה מציג רעיון אותו אתה רוצה לממש ופונה לעולם במטרה שיעזור לך. הרעיון מאפשר ליוצר להתנתק מהתלות בגופים מסחריים והופך את העם לפטרון האומנות.

רועי החליט לפרסם באתר - "Rocket Hub" פלטפורמה אינטרנטית למטרת ה- "Crowd Funding". המטרה לגייס 3200$ ב-45 יום לייצור הכיסאות והצגתם בוועידה.הרעיון מתבסס על קח ותן ומאפשר לאנשים שמאמינים ביוצר או במה שיש לו להציע להיות חלק במימוש הפרויקט.

לתורמים ניתנות "מתנות\חוויות" עליהם החליט היוצר, הקשורות לפרויקט בהתאם לסכום התרומה.
לדוגמא: רועי נותן לכל מי שתורם לו 50$ ערכת הרכבה של מודל מיניאטורי של הכיסאות.
להלן הלינק של האתר:

http://www.rockethub.com/projects/6942-kisebra-chair
אתם מוזמנים להיכנס ללינק, לצפות בפרויקט וכמובן לתרום.

גם תרומה של 5$ תעזור - "זה אומנם רק 5$ אבל בעזרת 640 אנשים שמתחשק להם לראות את הפרויקט הזה קם לתחייה זה המון כסף!" ( ציטוט של רועי מהאתר )

בעידן בו האינטרנט שובר את הסכרים הישנים והצינורות המקובלים בהם נוצרת אומנות יש לנו את האפשרות לתמוך בפרויקטים שאנחנו מאמינים בהם ואוהבים אותם. לגייס כסף בצורה פשוטה מאוזן לאוזן או במקרה הזה, מוול לוול. 


הכיסא בעל צורניות תלת מימדית הנוצרת מהשלמה של קווי מתאר משתנים של משטחים המחוברים יחדיו. 


המעבר מקווי מתאר לצורה שלמה מייצר מתח דיאלקטי בו נתון האובייקט כולו - הקווים החיצוניים מייצרים "cut out's" משתנים, אל מול המסה השלמה.

החזרתיות מייצרת טקסטורה המרכיבה את השלם.


ליצירת קשר: zili2000r@gmail.com

אדריכלים ומעצבים, אנו מזמינים אותכם לפרסם את הפרויקטים שלכם במגאזין האדריכלות והעיצוב הישראלי אשר הוקם למענכם - arcHeb - מוזמנים לשלוח את הפרויקטים שלכם לפי ההנחיות למעלה (ראו לשונית "פרסם") . כולם מוזמנים לשלוח!!! . העבודות יוצגו באתר, בדף הפייסבוק של המגאזין ובניוזלטר השבועי. התצוגה ללא תשלום.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר