אירוע: Janes Walk // 6-7.5.2012 ↓

יום שלישי, מאי 01, 2012 | , , , , |

Jane's Walk בסוף השבוע הזה, ב-6 וב-7 במאי ייערך פסטיבל Jane's Walk, מתקיים ברחבי העולם אירוע "ללכת עם ג'יין" (Jane's Walk). אירוע שתחילתו כמובן בטורונטו ובקנדה, שם ג'יין ג'ייקובס היא בחזקת קדושה חילונית כמעט, אבל שיש לו כבר נוכחות בעולם כולו.
האירוע הוא סיורים עירוניים בעקבות משנתה של ג'יין ג'ייקובס שהעמידה את הרחוב העירוני כבסיס לתיאוריה שלה על איך ערים גדולות עובדות. השנה האירוע יתקיים גם בתל אביב, בארגונו של ניסן אלמוג. יש עמוד בפייסבוק, ואפשר לקרוא על כל הסיורים כאן :הליכות ג’יין התקיימו בארץ לראשונה בשנה שעברה, במאי 2011 , בתל אביב. בכך הצטרפה תל אביב לעשרות ערים ברחבי העולם אשר לוקחות חלק באירוע לזכרה של ג’יין ג’ייקובס (2006-1916 ), אחת המנסחות המקוריות ורבות ההשפעה של החשיבה העכשווית אודות עירוניות ותכנון ערים. הליכות ג’יין הראשונות התקיימו ב– 2006 בטורונטו, במהלך סוף שבוע אחד בתחילת מאי, לציון יום הולדתה של ג’ייקובס, החל ב– 4 במאי. מאז, מצטרפות מדי שנה ערים נוספות לאירוע, תוך שהן משמרות את הרעיון הבסיסי שעליו מושתתות הליכות ג’יין: הליכות המספרות את סיפורה האחר של העיר, הסיפור הלא כתוב ולעיתים גם הלא מדובר.

הליכות חיפה התקיימו לראשונה באוקטובר 2011 , במהלך ארבעה סופי שבוע,כחלק מהתערוכה קו שנוצר על ידי הליכה שהוצגה במוזיאון חיפה לאמנות.

התערוכה ביקשה להפנות את תשומת הלב לעוצמה הגלומה בהליכה, הן כאקט אמנותי והן כאקט פוליטי, מחאתי, אקולוגי וידידותי לסביבה.

ברוח זו חברו הפעם הליכות חיפה 2 להליכות ג’יין הבינלאומיות, והן מתקיימות בסוף השבוע הראשון של מאי 2012 , בחיפה, בתל אביב ובירושלים, ואגב כך מהוות גם הרחבה לתערוכה חיפה–ירושלים–תל אביב המוצגת עכשיו במוזיאון חיפה

לאמנות )עד ה– 2 ביוני(. בבסיס הליכות ג’יין רעיון זהה לזה שהוליד את הליכות חיפה: אנשים הולכים ברחבי עירם ומספרים לכל מי שמעוניין להקשיב סיפור הקשור בשכונה, ברחוב, בבית, בחדר מדרגות, בגינה, בחצר או בעץ — ובאנשים שחיו או עודם חיים לצד כל אלה, ולמעשה מספרים את סיפורה של העיר כפי שאינו נרשם בספרי ההיסטוריה.


אדריכלים ומעצבים, אנו מזמינים אותכם לפרסם את הפרויקטים שלכם במגאזין האדריכלות והעיצוב הישראלי אשר הוקם למענכם - arcHeb - מוזמנים לשלוח את הפרויקטים שלכם לפי ההנחיות למעלה (ראו לשונית "פרסם") . כולם מוזמנים לשלוח!!! . העבודות יוצגו באתר, בדף הפייסבוק של המגאזין ובניוזלטר השבועי. התצוגה ללא תשלום.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר