סקירת ספרים: Digital Culture in Architecture / Antoine Picon ↓

יום שלישי, יוני 26, 2012 | , , , |

Digital Culture in Architecture / Antoine Picon ↓אנטואן Picon, פרופסור להיסטוריה של אדריכלות וטכנולוגיה בבית הספר הרוורד לעיצוב, מציג בספר חדש הנקרא "Digital Culture in Architecture" מחקר מרתק ומקיף אודות אדריכלות דיגיטלית. (היום- 5/12 ,פרופסור אדריכל אנטואן פיקון יתן הרצאה באוניברסיטת תל אביב - תזכורת למטה).


תוך סקירה היסטורית על הנעשה בתחום, דיון בייחודיות שיטת התכנון הדיגיטליות, מחקר על הצורה האדריכלית וחוויות החלל הייחודית של האדריכלות הדיגיטלית- אנטואן פיקון מציע תובנות מעניינות לתחום המתפתח של האדריכלות הדיגיטלית.


כריכה רכה , 224 דפים
מוציא לאור: Birkhäuser Architecture
תאריך הוצאה: April , 2010
שפה: אנגלית
מחיר: 41.97$ - כ-155 ש"ח
בקצרה: אדריכלות דיגיטלית / מחקר היסטורי / כלים טכנולוגיים / הצורה האדריכלית / החוויה האדריכלית /  מומלץ! 
ההתפתחויות המרהיבות של הטכנולוגיה הדיגיטלית השפיעו על האדריכלות והנוף העירוני.


האפשרויות החדשות שנפתחו על ידי ההדמיות הדיגיטליות הובילו יותר ויותר לגישה אסטרטגית בתכנון, גישה המבוססת על יצירת תרחישים, אשר בכך מייצגת סטייה קיצונית משיטות התכנון המסורתיות.


מסקיצה ראשונית ועד ייצור של רכיבי בנייה בודדים וייחודיים, הכלים הדיגיטליים החדשים מציעים אפשרויות חדשות שכלל לא עלו על הדעת רק לפני כמה שנים.


ספר זה זה מספק הקדמה עמוקה לתפקיד החשוב של הטכנולוגיות הדיגיטליות בעיצוב האדריכלי.


בארבעה פרקים, המחבר בוחן באופן שיטתי את השפעת התרבות הדיגיטלית על הארכיטקטורה והנוף האורבני וכמו גם על עיצוב המוצר. 


בסקירה שהועלתה על ידי סטיבן בירד, עורך מנהל, www.ESI.info :


"יש משהו מוזר בעותק קשיח של ספר המוקדש לטכנולוגיות מתהוות. זה מרגיש כמו לפני זמנו. האם שיטות תכנון אדריכליות לא צריכות להתקיים בתוך תהליך העבודה, או בזמן אמת תוך ביקורות של עמיתים ברשתות החברתיות ?
כך או כך, Picon מודע למתח. כהיסטוריון, הוא משרטט מסלול בין הגיגים פילוסופיים מצד אחד לבין התרגשות יתר על אדריכלות דיגיטלית שנעשתה על ידי חלוצים בתחום.


"תרבות דיגיטלית באדריכלות" מביאה היטב את ההתפתחויות האחרונות בהקשר ההיסטורי שלהם, תוך דיון בייחודיות של  דיגיטציה בחברה ובתרבות.
Picon מציע ופורס חלופות תיאורטיות ומעשיות,תוך מתן דוגמאות בשלושה תחומים: ההשפעה של טכנולוגיות דיגיטליות על הצורה האדריכלית, החוויה החושית של הארכיטקטורה הדיגטלית, ועל הקשר של יחידים בתוך הסביבה עירונית."
מבט לכמה דפים מהספר- לחצו להעברת דפים/הגדלה:


להזמנת הספר:
אדריכלים ומעצבים, אנו מזמינים אותכם לפרסם את הפרויקטים שלכם במגאזין האדריכלות והעיצוב הישראלי אשר הוקם למענכם - arcHeb - מוזמנים לשלוח את הפרויקטים שלכם לפי ההנחיות למעלה (ראו לשונית "פרסם") . כולם מוזמנים לשלוח!!! . העבודות יוצגו באתר, בדף הפייסבוק של המגאזין ובניוזלטר השבועי. התצוגה ללא תשלום.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר