אירוע: ארכיטקטורה מעורבת- INVOLVED ARCHITECTURE I סטודיו פרויקט גמר תשע"ב 2011-12 ,המחלקה לארכיטקטורה I המרכז האקדמי ויצו חיפה ↓

יום רביעי, יולי 18, 2012 | , |

ארכיטקטורה מעורבת INVOLVED ARCHITECTURE I סטודיו פרויקט גמר תשע"ב 2011-12 ,המחלקה לארכיטקטורה I המרכז האקדמי ויצו חיפה   


ראש המחלקה:ארכ' אירית צרף נתניהו.

מנחים:ארכ' הורציו שוורץ, ארכ' גליה ויזר, ארכ' לירן צ'צ'יק, ארכ' צביקה קורן, ארכ' מיקי בודובסקי,ד"ר רוזה פרנסס, ארכ' עמוס יורן, ד"ר זיוה קולודני. 

פרויקט הגמר במחלקה לארכיטקטורה מוגדר כפרויקט תזה שבמהלכו נדרש הסטודנט לייצג עמדה כלשהי ביחס לבעיה או תופעה ולבטא אמירה אישית על המציאות הספציפית, תוך חיפוש אחר פתרונות חדשניים עבורה. פרויקט הגמר נדרש להעמיד פתרונות איכותיים לבעיות אמיתיות ואקוטיות תוך נקיטת עמדה ביקורתית ואישית. 

מאז ומעולם היוותה ארכיטקטורה ראי וכלי ביטוי להלך רוח תרבותי. בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי פרדיגמאטי בהלך רוח זה המתרחש הן ברמה הגלובלית והן ברמה המקומית, כאשר הסביבה הבנויה והטבעית מציבה בפנינו שורה של אתגרים והתמודדויות המבטאים טרנספורמציה בהלך הרוח התרבותי, החברתי והכלכלי. תהליכים רבים מעידים על שינויים דרסטיים בסדרי עדיפויות ובהטיית מרכזי הכובד של הדיון העכשווי.

זמינותם של הטכנולוגיה והמידע, נרתמים למען התמודדות עם סוגיות סביבתיות כלכליות וחברתיות במידה רבה יותר מאשר הפגנת יכולות צורנית ויצירת מונומנטים איקונים. אדריכלות הראווה של ראשית העשור וראשית המילניום – זו שהתפעמה מהיכולות להוציא אל הפועל את מה שנראה עד אז לבלתי אפשרי – מפנה בהדרגה את מקומה לאדריכלות מודעת לסוגיות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות העומדות על הפרק. ארכיטקטורה כיום נדרשת למציאת פתרונות והתמודדות עם הסוגיות הללו, מבלי לוותר על יצירתיות, כושר המצאה ואיכות העצוב ובשאיפה לאזן בין שני הגורמים הללו לכדי תוצאה איכותית ושלמה.

השנה נדרשו הסטודנטים לאתר תופעות / בעיות / סוגיות בוערות במרחב הישראלי ולנתחן לפני שנגשו לבחירת מיקום גיאוגרפי ספציפי.הגדרת "שאלת המחקר" של הפרויקט הנה בסיס לאמירה אישית או תמה לפרויקט.האתר הספציפי – הוא תמצות ומקרה בוחן של תופעה רחבה יותר המתקיימת בו ובמקומות אחרים. על כן, מתאפיינת פריסת הפרויקטים השנה ברבגוניותה ומעורבותה בכל חלקי הארץ - מקריית שמונה ועד ירושלים- כשבכל מקום נבחנת סוגיה רחבה יותר של המרחב התרבותי- חברתי בישראל.

חלק מתוך הסוגיות שנבדקו במסגרת הסטודיו:

1. חיבורי עיר וים במרחב חיפה כמנוף להתחדשות עירונית. (שכונת אל עתיקה, שכונת נווה דוד, שכונת בת גלים)

2. טיפול באוכלוסיות שוליים - פליטים ומיעוטים.(מקלט לעובדים זרים בגן לוינסקי, מרכז תרבות בשכונת חליסה, כפר שיקומי בליפתא).

3. מגורים וקהילה. (פרויקט שימושים מעורבים לבעלי מוגבלויות בלב תל אביב, מגורים קהילתיים בשכונת מונטיפיורי).

4. התחדשות עירונית בפריפריה וייחודה ביחס למרכז. (חיזוק הרקמה העירונית בנהרייה ,בעפולה ,בטבריה ובקריית שמונה).

5. שימור ושיקום סביבות וערכים נופיים. (פרויקט שיקום קרקע מזוהמת בפארק הקישון ובמחצבת נשר).
מצ"ב לינק להורדה של מבחר מפרויקטי הגמר של בוגרי המחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי ויצו חיפה לשנת 2012, + טקסט המחלקה על פרויקט הגמר.

http://www.jumbomail.co.il/Downloads.aspx?sid=6F4D3364307635764949773D

ביקורת ודיון - בפרויקט הגמר יתקיימו בימים 25-26.7.12 – מצ"ב התוכנית

לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

אדריכלים ומעצבים, אנו מזמינים אותכם לפרסם את הפרויקטים שלכם במגאזין האדריכלות והעיצוב הישראלי אשר הוקם למענכם - arcHeb - מוזמנים לשלוח את הפרויקטים שלכם לפי ההנחיות למעלה (ראו לשונית "פרסם") . כולם מוזמנים לשלוח!!! . העבודות יוצגו באתר, בדף הפייסבוק של המגאזין ובניוזלטר השבועי. התצוגה ללא תשלום.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר